18.5 C
Tauragė
2024 / 06 / 15

2022 metais dvigubai išaugo gaminančių vartotojų skaičius

Ar jau skaitėte?

2022 metais gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje išaugo daugiau nei 2 kartus – 25 427 elektros vartotojų savo reikmėms įsirengė saulės elektrines savo namuose ar įmonėse, kurių bendra galia sudarė 310,5 MW. Metų pradžioje šalyje buvo 42 438 gaminantys vartotojai, o bendra galia 572,3 MW.

- Reklama -

Palyginimui, 2021 metų sausį gaminančių vartotojų buvo 8 161, o bendra galia siekė 156,7 MW, o 2022 m. – 15 616 ir 261,8 MW. Pastarojo laikotarpio tendencija – daugėja gaminančių vartotojų verslo objektuose. Jų skaičius per metus paaugo keturis kartus – nuo 744 iki 2993.

Šiuo metu nuosavas saulės elektrines, įskaitant ir nuotolines, Lietuvoje turi apie 2,6 procento visų elektros energijos vartotojų. Dauguma jų – 39 445 – yra gyventojai, tuo tarpu saulės elektrines savo reikmėms besigaminančių įmonių ir organizacijų yra 2 993 .

„Absoliuti dauguma savo reikmėms įsirengusių ar įsigijusių saulės elektrines gyventojų pasinaudojo valstybes skiriama parama. Vien pernai tam skyrėme 118,1 mln. eurų. Investicijos į atsinaujinančią energetiką ne tik tiesiogiai mažina gyventojų elektros sąskaitas, bet ir didina šalies energetinę nepriklausomybę, tad paramą skirsime ir toliau.“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Pasak ministro, šiais metais gyventojams saulės, vėjo elektrinių, kaupimo įrenginių įrengimui namų ūkių poreikiams vien tik iš Energetikos ministerijos administruojamų 2021-2027 ES fondų investicijų numatyta skirti daugiau nei 60 mln. eurų. Taip pat labai mažoms, mažoms įmonėms, ūkininkams, atsinaujinančių išteklių energijos bendrijoms, piliečių energetikos bendrijoms saulės elektrinių įsirengimui suplanuota 67 mln. eurų iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (EGADP).

Siekiant dar didesnė AEI elektrinių plėtros, Lietuva planuoja papildomai skolintis daugiau nei 600 mln. eurų iš EGADP. Šios paskolos lėšomis galės pasinaudoti verslas, viešasis sektorius bei atsinaujinančių išteklių energijos bendrijos, orientuotos į skurdo mažinimą.

- Reklama -

„Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) prie savo valdomo skirstomojo tinklo 2022 metais prijungė rekordinį kiekį gaminančių vartotojų – 18 259. Per praėjusius metus gaminančių vartotojų, kurie saulės elektrines įsirengė namuose ar verslo objektuose, skaičius augo nuo 13 283 iki 32 937. 2022 m. nutolusių saulės parkuose elektrines įsirengė 7 168 fiziniai ir juridiniais asmenys. Pavyzdžiui, 2021 m. saulės elektrines nutolusiame parke turėjo 47 įmonės, tai šių metų pradžioje tokių įmonių buvo 901.

Gyventojai, kurie nori savo reikmėms įsirengti saulės elektrines savo namuose arba gamintis elektrą nutolusiuose saulės elektrinių parkuose, skiriama valstybės parama – iki 323 eurų 1 kW.

Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenimis, 2022 metais saulės energijos generacija augo beveik 74 proc. ir sudarė 0,273 TWh. Gaminančių vartotojų saulės elektrinėse pagaminta energija sudarė 86 proc. visos 2022 metais atsiradusių saulės elektrinių galios. Saulės ir vėjo elektrinėse 2021 metais buvo pagaminta apie 11% Lietuvoje suvartotos elektros. 2022 metais ši dalis buvo 4 procentiniais punktais didesnė ir siekė 15%.

Energetikos ministerijos informacija

TOP naujienos

Horoskopai spalio 24 dienai

AVINASPernelyg daug visko vyksta vienu metu. Venkite žmonių, kurie tik blaškosi, triukšmauja ir viską komplikuoja. Šiandien kaip niekad reikia daugiau paprastumo. Jau būtų laikas...

Horoskopai spalio 6 dienai

AVINASNesukite sau galvos dėl išvaizdos ir kitų nuomonės apie jus. Keliautojai svečiuose kraštuose bus svetingai priimti. Kuo toliau nuo namų būsite, tuo geriau jausitės. JAUTISPara...

Šeimos vertybės ir verslas: ar tai suderinama?

Europos šeimų verslo asociacijos duomenimis, šeimos verslai regione sudaro mažiausiai 65 proc. visų veikiančių įmonių. Tiesa, nėra tikslios statistikos, kokią dalį tokios įmonės užima...

Veido odos priežiūra žiemą: 4 patarimai iš vizažisto

Nors ši lietuviška žiema ir labai negąsdina, tačiau iššūkių veido odai kelia ne tik žvarbus šaltis. Ne ką mažesnis iššūkis mūsų odai – dideli...

ORAI: Šiandien vietomis numatomi nedideli krituliai. Aukščiausia temperatūra 0–4 laipsniai šilumos

Šiandien vietomis numatomi nedideli krituliai. Vėjas pietų, pietvakarių, 4–9 m/s. Aukščiausia temperatūra 0–4 laipsniai šilumos. Vasario 17 d. daug kur krituliai, daugiausia šlapdriba ir lietus. Naktį vietomis plikledis, galima silpna lijundra. Vėjas naktį pietryčių, pietų,...

Magiškas savaitgalis visai šeimai pas laumes ir kaukus Žemaitijoje

Legendomis garsus Platelių kraštas kviečia šeimas su vaikais pasidžiaugti rudenėjančia gamta ir užsukti į išskirtinį nemokamą renginį „Miško burtai“. Atvykstantiems paruoštas smagus savaitgalio planas – šeštadienis laumių ir kaukų draugijoje, su įspūdingais kostiumais, dekoracijomis,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS