25.9 C
Tauragė
2024 / 07 / 17

Cukrainės darbuotoja: kūrybiškumas neturi geografinių ribų

Ar jau skaitėte?

Mitas, kad naujausias konditerines tendencijas galima rasti tik didmiesčiuose – dar vis gajus. Visgi, Šakiuose esančios cukrainės vedėjos teigimu, Zanavykų krašto konditerijos gaminiai ne tik žengia koja kojon su naujovėmis, tačiau ir meta iššūkį tradiciniam įsitikinimui, kad konditerinio kūrybiškumo epicentru gali būti tik dideli miestai.

- Reklama -

Vyrauja dekoro mados

Beveik aštuonerius metus, nuo pat pirmos Šakiuose įsikūrusios cukrainės „Laimė“ atidarymo dienos dirbanti Itana Endriukaitytė gerai žino ne tik ką mėgsta nuolatiniai klientai, bet ir kokios tendencijos vyrauja konditerijoje. Pasak jos, jausti tendencijų pulsą yra svarbu, siekiant užtikrinti produktų patrauklumą ir paklausumą.

RPT.lt koliažas.

„Pastarąjį sezoną kaip niekad didelio susidomėjimo sulaukė lig šiol Lietuvai mažiau įprastas pistacijų kremas. Pistacijų skonio bandelės, tortai ar pyragai su pistacijų įdaru. Tokie gardumynai beregint išperkami“, – pasakoja I. Endriukaitytė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad kaip ir kitose estetika pasižyminčiose srityse, taip ir konditerijos pasaulyje vyrauja tam tikros mados. Pastarosios diktuoja desertų technologijų, skonių, spalvų, puošybos ir net formos pasirinkimą. Ji pastebi, kad šį sezoną grįžta laiko patikrinti, klasikiniai gaminiai – „Magdė“, „Medutis“ ir „Napoleonas“. Jie dažnam sukelia nostalgiją, o kartu ir smalsumą patikrinti, ar skonis toks pat puikus, kaip prisimena.

Nauji receptai gimsta eksperimentuojant

Konditerijos specialistė dėmesį atkreipia į naujų desertų įvedimą į asortimentą. Mat neretai tokį veiksmą padiktuoja ne vien besikeičiančios tendencijos, bet ir patys klientai, kuriems smalsu išbandyti naujus skonius. Dažniausiai jos yra pristatomos prieš vasaros bei žiemos sezoną.

„Aistra naujovėms – verslo varikliukas, kuris veda į priekį ir neleidžia stovėti vietoje, aktyvi naujų receptų paieška, specialių mokymų organizavimas bei betarpiškas bendravimas su technologais ir žaliavų tiekėjais gali iš esmės pakeisti esamą situaciją, įkvėpti naujų idėjų ir paskatinti eksperimentuoti“, – sako I. Endriukaitytė, pažymėdama, kad neseniai kepyklėlė perėmė madingųjų niujorkietiškų kruasanų kepimo metodiką.

- Reklama -

Vertinama asmeninė kūrybos laisvė

Pasak cukrainės vedėjos, kūrybiniai eksperimentai teigiamai atsiliepia ir verslui.

„Konditerijoje svarbi kūrybinė laisvė. Ši leidžia įkvėpti naujovių ir seniau žinomiems receptams, pritaikant juos pagal sezoniškumą ar esamas madas. Pavyzdžiui, vietoje vaisių tyrės, panaudojant pistacijų kremą, o vietoje šokoladinio biskvito, lengvesnį vanilinį. Eksperimento būdu gimsta naujos ir unikalios variacijos“, – kaip šakiškių pamėgtoje cukrainėje atsiranda išskirtiniai gaminiai pasakoja I. Endriukaitytė.

Ji pabrėžia ir veiklos, kurioje nėra prisirišama prie vieno šablono, praktiškumą. Tai leidžia tapti artimesniu su kiekvienu lankytoju – atliepti jo pageidavimus, įsiklausyti į poreikius ir sukurti tai, kas yra individualu.

Šakiuose įsikūrusios cukrainės „Laimė“ nuo atidarymo dienos dirbanti Itana Endriukaitytė.

Anot I. Endriukaitytės, verslo atstovai dažniausiai pageidauja didelių, 12-18 kg tortų. Ant jų įprastai piešiamas, purškiamas ar lipdomas logotipas, pagal poreikį – skaičiai. Norima, kad tortą būtų lengva pjaustyti, šis išliktų atsparus temperatūrų kaitai ir transportavimui.

Tuo tarpu tortų, skirtų asmeninėms šventėms, užsakymams įtakos turi tam tikros mados, ypač gaminant vaikų gimtadienio šventėms.

„Asmeninės šventės fantazijos puošybai reikalauja daugiau, o pačias tortų madas diktuoja tuo metu šalyje bei pasaulyje populiarūs animacinių filmų personažai. Vaikai apsidžiaugia išvydę tortus dekoruotus su jų mylimais veikėjais, pavyzdžiui, šunyčiais patruliais, „Barbe“ ar „Elza“, – pastebi cukrainės vedėja.

Skanus desertas – priežastis susitikti

I. Endriukaitytė pastebi, kad jaukios desertinės vis dažniau tampa ne vien vieta įsigyti norimą skanumyną. Tai vietos, kuriose vyksta atskiras gyvenimas ir išskirtiniai susitikimai.

„Cukrainėje nuolatos verda gyvenimas. Pirmi pasimatymai, oficialūs susitikimai arba šeimos pasibūvimai. Tai emocijų ir betarpiško bendravimo kupina erdvė. Mažuose miestuose rasti vietą, kurioje jautiesi jaukiai – yra be galo svarbu ne tik šakiškiams, bet ir miesto svečiams“, – pasakoja cukrainės vadovė.

Ji prisipažįsta, kad cukrainėje dirbti jai labai patinka, ne tik dėl to, kad yra smaližė ir mielai įsitraukia į receptų paieškas bei degustavimą ieškant geriausių derinių, bet ir dėl bendravimo su žmonėmis.

„Mūsų santykis su klientais labai artimas. Čia užsuka žmonės, kurie vieni kitus pažįsta, todėl kartais net kreipiamės vieni į kitus vardais. Dažnai ne tik padedame išsirinkti desertus, bet ir pasikalbame, pabendraujame, o klientai tai vertina ir mielai sugrįžta vėl“, – sako moteris, papildydama, kad daugiausia jaukaus šurmulio būna savaitgaliais. Čia žmonės nevengia ateiti net ir specialiai šventiškai apsirengę vien tam, kad lėtai praleistų sekmadienius su gardžiu desertu bei kavos puodeliu.

Pasak jos, yra tokių, kuriems rytinis kavos puodelis su šviežia bandele jau tapęs ritualu ar kokybiško bendravimo garantu.

„Vieni nuolatos užsisako tą patį, o kiti, norėdami nustebinti šeimą ar kolektyvą, išbando vis kažką naujo. Kalbant apie saldžius gaminius, kūrybiškumas neturi geografinių ribų“, – sako cukrainės „Laimė“ vedėja.

TOP naujienos

Medikams kyšius dalinusiai įmonės atstovei skirta beveik 6 tūkst. eurų bauda

Gydytojus papirkinėjusiai medicinos įranga ir priemonėmis prekiaujančios įmonės padalinio vadovei Panevėžio apylinkės teismas skyrė 5,8 tūkst. eurų baudą, trečiadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Bylos...

Patarimai, kaip pritaikyti planšetinį kompiuterį vaikams

Norime to ar ne, tačiau šiandien planšetiniai kompiuteriai vaikams tampa vienu labiausiai trokštamų daiktų. Planšetė gali tapti išties smagiu ir lavinančiu įrankiu, tačiau ne...

Vagysčių iš automobilių – vis mažiau, bet BMW, Volkswagen ir Lexus savininkai turėtų likti budrūs

Policijos statistika rodo, kad vagystės iš automobilių tampa vis retesnės – pernai jų Lietuvoje registruota trečdaliu mažiau nei 2018 m. ir net keturiskart mažiau...

Apie nesąžiningą elgesį galite pranešti „Sodros“ anoniminiu pasitikėjimo telefonu

Kolega, kuriam išduotas elektroninis nedarbingumo pažymėjimas, lankosi pramoginiuose renginiuose? Įtariate „Sodros“ darbuotojo nesąžiningą elgesį? Apie tokius ir panašius atvejus galite pranešti „Sodros“ anoniminiu pasitikėjimo...

Vėjūna Žalalytė – Kultūros paslaugos Lietuvoje turi būti pasiekiamos visiems

Kiekvienas Lietuvos gyventojas, nesvarbu, kur jis gyvena, turi turėti lengvai pasiekiamas kultūros paslaugas. Lietuvos regioninė politika siekia užtikrinti kokybiškas viešąsias paslaugas visoje Lietuvos teritorijoje, kad patogiai ir pilnavertiškai galėtume gyventi ir didmiesčiuose ir atokesniuose miesteliuose....

Horoskopai vasario 4 dienai

AVINASViskas, kas kasdieniška, jums nuobodu. Trokštate kažko labai ypatingo. Jei tik lauksite sudėjęs rankas - skaudžiai nusivilsite. Jūsų lūkesčiai ir svajonės šiandien rūpi tik jums. JAUTISNieko nebandykite nuslėpti nuo kolegų, o ypač - nuo draugų...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS