Pradėkime nuo svarbiausio dalyko – gėrimo. Karštyje geriausia gerti paprastą negazuotą arba mineralinį vandenį. Tai padės kompensuoti druskos trūkumą organizme, dėl kurio padidėja prakaitavimas. Kad vandens balansas nebūtų sutrikdytas, per dieną reikia išgerti 2,5-3 litrus skysčių.
Karšta arbata – juodoji, žalia ir žolelių – gerai numalšina troškulį, nes skatina prakaitavimą. Tačiau kavą geriau palikti vėsesniam laikui, nes ji veikia širdies ir kraujagyslių sistemą bei šalina iš organizmo skysčius. Taip pat į meniu galite įtraukti neriebius rūgštaus pieno gėrimus, girą, kompotus ir vaisių gėrimus. Rekomenduojama juos gerti nedidelėmis porcijomis po pusę stiklinės kas pusvalandį.
Kambario temperatūros gėrimai geriausiai numalšina troškulį. Labai šalta (žemesnė nei 20 laipsnių) sukuria tik troškulio numalšinimo iliuziją – jos beveik neįsisavina, kol nesušildo iki kūno temperatūros. Karštyje nenaudingi ir saldūs gazuoti gėrimai, kurie dėl didelio cukraus kiekio sukelia dar didesnį troškulį.
Kitas netikėtas patarimas
Kitas netikėtas patarimas – su savimi nešiotis krištolinį rutulį, kaip darė senovės graikai. Jie manė, kad krištolas sugeria prakaitą, bet, žinoma, tai ne esmė. Jis turi gerą šilumos laidumą ir šiluminę talpą, todėl net karštyje išlieka vėsus. Kamuoliuką galima pakeisti apyranke ar karoliukais.