Home Grožis Kaip pasirinkti tinkamiausias odos priežiūros priemones?

Kaip pasirinkti tinkamiausias odos priežiūros priemones?

0
Kaip pasirinkti tinkamiausias odos priežiūros priemones?

Kūno odos priežiūra pasaulyje tampa vis populiaresnė, tą gerai iliustruoja augančios „TikTok“ platformoje išpopuliarėjusios tendencijos, taip pat ir su kūno odos priežiūra susijusių paieškų augimas „Google“ paieškų sistemoje. „Mixa“ pranešime žiniasklaidai veido ir kūno odos priežiūros specialistė Simona Mikalauskaitė dalijasi įžvalgomis apie kūno odos priežiūros populiarėjimą bei svarbiausias priemones ir jų ingredientus.

Šiuo metu „TikTok“ platformoje grotažymė #bodycare (liet. kūno priežiūra) yra surinkusi beveik 10 milijardų peržiūrų. Socialiniai tinklai tampa ne tik tendencijų kūrimo, bet ir edukacijos erdve, nes čia turinį kuria ir kosmetologai, dermatologai bei kiti specialistai, kurie dalijasi savo sukaupta patirtimi ir ekspertinėmis įžvalgomis ne tik apie kūno odos priežiūros svarbą, bet ir apie konkrečias priežiūros priemonių veikliąsias medžiagas.

Cica yra augalo – azijinė centelė – ekstraktas, kuris jaunina, ramina, turi šviesinantį poveikį ir stimuliuoja kolageno gamybą.

S. Mikalauskaitė mano, kad tokia specialistų komunikacija įkvepia visuomenę gilinti savo žinias, ir kūno odos priežiūros priemones rinktis ne tik pagal paskirtį (drėkinimas, maitinimas), bet ir pagal veikliąsias medžiagas. „Tokią išvadą galima daryti remiantis „Mixa“ parengta pastarųjų penkerių metų „Google“ paieškų analize, kurioje matyti, kad žmonės vis dažniau į paieškų laukelį veda „cica“, ši paieška išaugo dvigubai, susidomėjimas „pantenoliu“ kilo tris kartus. o „keramidai“ išaugo net penkis kartus“, – pasakoja specialistė ir atsižvelgiama į augantį visuomenės susidomėjimą, dalijasi įžvalgomis apie populiarėjančias odos priežiūros veikliąsias medžiagas.

Keramidai – apsauginis barjeras

Bene labiausiai per pastaruosius metus išpopuliarėjo keramidai, ir, specialistės S. Mikalauskaitės teigimu, tikrai ne be reikalo, nes jie itin reikšmingi siekiant palaikyti apsauginį odos barjerą: „Kiekvienas iš mūsų turime keramidų, jei sudaro apie pusę išorinio odos sluoksnio. Žmogaus organizmas pats juos gaminasi ir taip save apsaugo nuo aplinkos veiksnių. Bet su amžiumi keramidų kiekis odoje mažėja, todėl svarbu ateiti jai į pagalbą ir naudoti kūno odos priežiūros priemones su keramidu.“

Veido ir kūno odos priežiūros specialistė Simona Mikalauskaitė.

Keramidų turintys veido ir kūno produktai gali padėti atgauti drėgmę ir apsaugoti nuo kenksmingo aplinkos poveikio, gali padėti atstatyti aknės, rožinės, dermatito, egzemos, psoriazės pažeistą odą. Keramidai itin saugūs, nes nereaguoja su kitomis kremų ir serumų veikliosiomis medžiagomis, tai itin aktualu tiems, kurie gydosi odą su medikamentinėmis priemonėmis, bet kartu nori užtikrinti papildomą drėkinimą ir apsaugą.

„Keramidų turintys kremai ir losjonai apsaugos ir atstatys odą šaltuoju periodu. Puikiai tiks nuo patalpų šildymo išsausintai odai. Taip pat, jeigu savarankiškai arba su specialistų pagalba atliekate rūgštines odos procedūras, keramidai gali padėti atstatyti odos apsaugines funkcijas“, – rekomenduoja specialistė.

Pantenolis – komfortas visai šeimai

Viena svarbiausių pantenolio savybių yra sudirgusios odos nuraminimas. „Mixa“ paieškų analizė atskleidė, kad susidomėjimas pantenoliu išaugo tris kartus. Veido ir kūno odos priežiūros specialistės manymu, tai gali būti susiję su vis dažnėjančia atopinio dermatito diagnoze. „Atopinis dermatitas itin dažnai pasireiškia nuo pirmųjų šešių mėnesių iki penkerių vaiko gyvenimo metų, o siekiant puoselėti vaikišką odelę, itin svarbus tinkamų priemonių parinkimas. Čia į pagalbą ateina vitaminas B5, kitaip žinomas kaip pantenolis“, – pasakoja S. Mikalauskaitė.

Pantenolio turintys produktai drėkina bei ramina jautrią, sausą, sudirgusią bei niežtinčią odą. Kadangi pantenolis veikia antiuždegimiškai, yra nepakeičiamas nudegus saulėje ar įgėlus vabzdžiams. Pantenolis atstato lipidinį barjerą, taip neleisdamas patekti laisviesiems radikalams ir sendinti odos.

Urea cica – užtikrintas atstatymas

Specialistės teigimu, cica yra tinkamas ingredientas visų tipų odai, įskaitant linkusią į sausumą, po aknės, taip pat turintiems egzemą, psoriazę, spuogus ar randus.

Urea tai yra šlapalas, kuris ne tik drėkina odą, ir padeda tą drėgmę išlaikyti, bet taip pat padeda odai įsisavinti kitus ingredientus. O cica yra augalo – azijinė centelė – ekstraktas, kuris jaunina, ramina, turi šviesinantį poveikį ir stimuliuoja kolageno gamybą. „Aš ypatingai vertinu šią veikliąją medžiagą, nes ji apima labai platų spektrą odos problemų ir būsenų ir jas palengvina“, – sako veido ir kūno odos priežiūros specialistė.

Specialistės teigimu, cica yra tinkamas ingredientas visų tipų odai, įskaitant linkusią į sausumą, po aknės, taip pat turintiems egzemą, psoriazę, spuogus ar randus. Cica yra ypač priešuždegiminė ir antimikrobinė. Ji apsaugo nuo pigmentinių dėmių, tuo pat metu suteikia odai didžiulę raminamąją naudą ir mažina bendrą dirglumą ir reaktyvumą. „Cica priemonės labai tiks suskilinėjusios, pažeistos ir itin sausos odos priežiūroje, o tai itin aktualu šalčiausiu žiemos laikotarpiu“, – pataria S. Mikalauskaitė.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here