Home Laisvalaikis Mityba Kaip tinkamai konservuoti ankštines daržoves

Kaip tinkamai konservuoti ankštines daržoves

0
Kaip tinkamai konservuoti ankštines daržoves

Vasarą svarbu mėgautis ne tik šviežiomis sodų bei daržų gėrybėmis, bet ir pasirūpinti jų atsargomis šaldiklyje. Kulinarijos technologė L. Barčaitė namuose kviečia užsišaldyti ne tik įvairių uogų, bet ir skirtingų ankštinių daržovių – šparaginių pupelių, žirnelių. Šios daržovės bus sveikatai palankus, greitas ir skanus pasirinkimas skubantiems. Užšaldytos ankštinės pupelės puikiai paskanins sriubas, daržovių troškinius, tiks kaip garnyras prie paukštienos, mėsos, žuvies patiekalų ar makaronų. Prekybos tinklo „Rimi“ kategorijos vadovė Mariana Markevičienė pasakoja, kokias šviežias ankštines daržoves dažniausiai renkasi pirkėjai ir kaip jas laikyti namuose.

Ankštinės pupelės ir žirneliai paskanins ne tik sriubas

Prekybos tinklo „Rimi“ kategorijos vadovė Mariana Markevičienė pasakoja, kad jų asortimente pirkėjai gali rasti tiek šviežių cukrinių ir ankštinių žirnelių, tiek žaliųjų šparaginių ar kitų rūšių pupelių. Tiesa, populiariausios šios daržovės būna pavasarį, vėlyvą rudenį bei žiemą. Tuo tarpu vasaros sezono metu dalis žmonių šviežių ankštinių daržovių užsiaugina patys arba renkasi kitas daržoves. Skubantys pirkėjai ištisą sezoną įsigyja ir gliaudytų šaldytų žirnelių bei pupelių, pjaustytų šaldytų žaliųjų šparaginių pupelių arba tiesiog konservuotų pupelių.

Žirniai.

Kategorijos vadovė sako, kad gaminant cukrinius žirnelius juos reikėtų išlukštenti iš ankšties, tuo tarpu ruošiant ankštinius žirnelius arba šparagines pupeles – gaminti su pilna ankštimi, nes jų skonis būtent ir slypi traškioje, kiek saldžioje ankštyje. „Cukriniai žirneliai dažnai valgomi žali, išgliaudytais iš ankšties jais galima smaguriauti iš karto arba juos naudoti sriuboms. O ankštinius žirnelius arba šparagines pupeles daugelis mėgsta bent trumpai apvirti, tuomet naudoti salotoms, troškiniams ar apkepus patiekti, kaip garnyrą prie paukštienos, žuvies, mėsos patiekalų, makaronų. Žirnelių ir pupelių ankščių nebūtina smulkinti“, – sako M. Markevičienė.

Šviežių gėrybių nepataria laikyti kambario temperatūroje

Įsigijusiems šviežių ankštinių daržovių vertėtų žinoti ir kaip jas tinkamai laikyti namuose. Specialistė sako, kad šviežių gėrybių nereikėtų laikyti kambario temperatūroje, mat taip daržovės pradės greičiau glebti ir suvys.

„Visas šviežias daržoves ir vaisius geriausia laikyti tokiomis sąlygomis, kokiomis jie buvo laikomi, kai pirkote. Ankštines pupeles ir žirnelius namuose laikykite šaldytuve, o iki vartojimo – originalioje pakuotėje. Jei vieno gaminimo metu pavyksta suvalgyti tik dalį pupelių ir žirnelių, likusius vėl sandariai suvyniokite į pakuotę arba sudėkite į atskirą švarų indelį, kad šaldytuve nesusidarytų kondensatas. Perteklinė drėgmė gali pradėti pūdyti ir gadinti tiek šias, tiek šalia esančias daržoves“, – primena M. Markevičienė.

Kaip paruošti ankštines daržoves šaldymui?

Salotos su baltomis pupelėmis.

Ruošiantiems ankštines daržoves šaldyti namuose „Rimi“ kulinarijos technologė Lina Barčaitė turi vertingų patarimų. Pasak kulinarijos ekspertės, prieš šaldant daržoves būtina kruopščiai nuplauti, gerai nusausinti, pašalinti iš jų pažeistus, supuvusius ar sukirmijusius žirnelius.

„Šaldant žirnelius pirmiausia reikėtų juos išlukštenti, atidžiai atrinkti sveikus bei nepažeistus žirnelius ir tuomet kruopščiai nuplauti. Ankštines pupeles taip pat reikėtų gerai nuplauti, pažalinti papuvusias ir netinkamas ankštis. Nuplautų žirnelių bei pupelių neskubėkite dėti į šaldymo kamerą – gerai juos nusausinkite popieriniu rankšluosčiu, kuriam laikui palikite nusivarvėti koštuve arba naudokite specialių daržovių džiovinimo suktuką. Jei to nepadarysite daržovės gali sulipti, o šąlant tarp jų susidarys daug ledo kristalų. Tuomet nusausintus žirnelius ir pupeles sudėkite į šaldymui skirtus indelius arba specialius orui nepralaidžius maišelius. Pravartu šių daržovių užsišaldyti mažesnėmis porcijomis – vėliau jas bus patogu naudoti sriuboms bei troškiniams. Taip pat geriausia šaldyti neperaugusius žirnelius ir ankštines pupeles. Tokių šaldytų daržovių skonis bus daug išraiškingesnis“, – rekomenduoja kulinarijos L. Barčaitė.

Šaldytas daržoves primena suvartoti per 10–12 mėnesių

Namų šaldiklyje šaldytas ankštines daržoves, kaip ir kitas šaldytas daržoves ar uogas, L. Barčaitė primena laikyti ne ilgiau, kaip metus: „Šaldytas daržoves reikėtų suvartoti per 10–12 mėnesių nuo užšaldymo, o prekybos vietose įsigytus šaldytus gaminius – iki tinkamumo vartoti termino, nurodyto ant jų pakuočių. Ilgiau laikant šaldytuose produktuose gali sumažėti vertingų medžiagų kiekis ar tiesiog pasikeisti jiems būdingas skonis.“

Naudojant lukštentus šaldytus žirnelius ir pupeles ar smulkintas jų ankštis ir iš jų gaminant patiekalus žirnelių atitirpinti iki kambario temperatūros nereikia. „Dėkite šaldytus žirnelius ar ankštines pupeles tiesiai į gaminamą patiekalą. Jei verdate sriubą – į pasūdytą vandenį daržoves dėkite ne sriubos gaminimo pradžioje. Šaldytos ankštinės daržovės daug greičiau išvirs nei kitos šviežios sriuboje naudojamos daržovės“, – vertingu patarimu dalijasi „Rimi“ kulinarijos technologė L. Barčaitė.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here