14.1 C
Tauragė
2024 / 06 / 15

Kodėl ir kuo skiriasi visureigių ir lengvųjų automobilių padangos?

Ar jau skaitėte?

Įprastos ir visureigiams skirtos padangos yra du tipai, tarp kurių vairuotojai rinktis turi labai dažnai. Padangų pirkimas apskritai yra gana didelis galvos skausmas, ypatingai jeigu tai savarankiškai tenka daryti pirmą kartą. Nors padangas rinktis reikėtų pagal gamintojo rekomendacijas, kiekvienas pirkėjas turėtų žinoti, kuo skiriasi visureigių bei lengvųjų automobilių padangos.

- Reklama -

Kodėl visureigiams skirtos padangos turi būti kitokios?

Įsivaizduokite, kad duobėtu keliu važiuoja 1,5 tonos sverianti Toyota Avensis ir 2,5 tonos sveriantis visureigis. Pataikius į duobę padangos sugeria skirtingų stiprumų smūgius, todėl, jeigu padangos vienodos, visureigis gali netgi susprogdinti jas.

Jeigu sugebėsite duobių išvengti manevruodami, ties kiekvienu posūkiu visureigis visu savo svoriu pasvyra ant padangų priešingoje pusėje, taip keliant riziką jas pažeisti. Tuo tarpu, Toyota Avensis padangos nepatirs ekstremalių krūvių dėl mažesnio automobilio svorio.

Galų gale, visureigiai yra dideli tam, kad juose galėtų tilpti visa šeima ir bagažas. Lengvasis automobilis su visu bagažu svers ne daugiau nei 2 tonas, o visureigis gali pasiekti netgi 3 tonas – toks svoris tikrai nėra tinkamas bet kokioms padangoms.

Sienelės konstrukcija

Padangos sienelė yra zona, kuri jungia protektorių su ratlankiu. Ji turi atlaikyti automobilio sudaromą krūvį, kuris kinta važiuojant posūkiuose, stabdant bei įsibėgėjant.

Visureigiams skirtų padangų sienelės yra tvirtesnės. Jose įprastai būna papildomas kordas, atlaikantis didesnius krūvius. Šią ypatybę galima atpažinti iš “SUV” užrašo arba patikrinus greičio bei apkrovos indeksus.

- Reklama -

Protektoriaus dizainas

Visureigiai yra sunkesni ir turi užtikrinti geresnį pravažumą nei įprastas automobilis. Todėl galima nesunkiai pastebėti, kad SUV padangų protektoriaus dizainas dažniausiai yra grubesnis. Pavyzdžiui, tiek žieminės, tiek vasarinės populiariaus visureigio Volvo XC60 padangos turės grubesnį protektorių nei lengvojo automobilio padangos, kad žiemą galėtumėte įveikti užpustytas gatves, o vasarą nebijotumėte važiuoti miško keliais.

Grubesnis protektorius dažniausiai turi daugiau skersinių griovelių ir smulkių tarpelių vandeniui sklaidyti bei sniegui įsikabinti. Vasarinės padangos turi gilesnius išilginius griovius, kad po padanga esantis smėlis ir vanduo būtų šalinamas efektyviau.

Gumos mišinys

Turbūt žinote, kad žieminės ir vasarinės padangos yra gaminamos iš skirtingų mišinių, kad jos atlaikytų temperatūras atitinkamais metų laikais. Tačiau, SUV padangų mišinys taip pat skiriasi nuo naudojamo įprastų padangų gamyboje.

Kuo sunkesnė transporto priemonė, tuo kietesnis turi būti padangų mišinys. Pavyzdžiui, jeigu sunkvežimių padangos būtų gaminamos iš tokios pačios gumos kaip ir lengvųjų automobilių padangos, jos nusidėvėtų žymiai greičiau. Tuo tarpu, lenktyninių automobilių padangų mišinys būna ypatingai minkštas – taip užtikrinamas puikus sukibimas su asfaltu, bet padangas tenka keisti net keletą kartų per vienerias lenktynes.

Ilgaamžiškumas

Padangų tarnavimo laikas yra labai dažnai pirkėjų apsvarstomas dalykas. Sumokėdami keletą šimtų eurų jie nori žinoti, kada šios investicijos prireiks vėl.

Turint omeny, kad visureigiams skirtos padangos gaminamos grubiems kelio paviršiams ir agresyvesniam naudojimui, jos dažnai yra patvaresnės už skirtas įprastiems automobiliams. Vis dėlto, šis teiginys yra sunkiai apibendrinamas, kadangi tarnavimo laikas priklauso nuo vairavimo sąlygų, automobilio būklės, vairuotojo įpročių. 

Kaina

Visureigiams skirtos padangos yra brangesnės. Jeigu palygintume identiškų matmenų padangas, kurių vienos yra skirtos lengviesiems automobiliams, o kitos visureigiams – pastarųjų gamyba yra brangesnė dėl papildomo sutvirtinimo ir patobulinto protektoriaus dizaino.

Taigi, jeigu vairuojate visureigį, nerizikuokite eksploatuodami jo svoriui netinkančių padangų. Jeigu visureigį naudojate ne vien asfaltuotais keliais, tai puikus sprendimas būtų aukštesnės padangos – tačiau, tokiu atveju gali prireikti mažesnių ratlankių.

TOP naujienos

Efektingas kalėdinis sūrio pyragas nepaliks abejingų: dar daugiau skonių ir aromatų (receptas)

Kas gali būti geriau už imbierinių sausainių traškumą, kreminio sūrio švelnumą ir ryškiaspalvių uogų gaivumą? Tik viskas viename kulinariniame šedevre. Gydytoja dietologė dr. Edita...

Paukštiena ant šventinio stalo: kaip išsirinkti kokybišką ir šviežią?

Didžiosios žiemos šventės ir tradicinis Kalėdų stalas neįsivaizduojamas be paukštienos patiekalų. Nuo seno maistas ne tik pasotina ar sušildo, bet ir sukuria jaukumą, suartina...

Horoskopai rugsėjo 16 dienai

AVINASTurite daugybę reikalų, ir gal net galėtumėte juos visus nuveikti vienas. Vis dėlto atminkite, kad gyvenate ne negyvenamoje saloje. Laiku gauta nuoširdi pagalba gerokai...

Kokie elektromobilių modeliai labiausiai domina lietuvius?

Elektrinių automobilių senojo žemyno keliuose sparčiai daugėja, o Europos aplinkos agentūros duomenimis, lūžio tašku buvo 2019 metai. Nuo to laiko naujai registruotų elektrinių automobilių...

Šiandien Lietuvoje vietomis trumpai negausiai palis

Artimiausią parą per šalį slenkantis atmosferos frontas pabers tik negausių kritulių. Šiandien Lietuvoje vietomis trumpai negausiai palis. Aukščiausia temperatūra 9–14 laipsnių šilumos. Balandžio 30 d. žymesnio lietaus nenumatoma. Naktį daug kur šalnos 0–5, dirvos paviršiuje kai...

Horoskopai gruodžio 6 dienai

AVINASKai reikalai galiausiai pajudės iš vietos, imsite abejoti, ar ton pusėn jie juda. Kontroliuokite savo judesius - šiandien galite pralieti sriubą ant kelių labai svarbiam asmeniui ar panašiai. Sudoku Online: Žaisti sudoku internete JAUTISKiekvienas, kas bus...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS