Pabodo įprastas karbonadas? Vos su vienu nauju priedu jis bus toks traškus, kad neatsispirs niekas

0
80

Minkštutėlis viduje, o iš išorės maloniai traškus – toks karbonadas yra siekiamybė ne vienam. Šis sotus patiekalas yra pigios ir greitai paruošiamos vakarienės klasika, tačiau pasinaudojus keliomis gudrybėmis visiems įprastas karbonadas gali gerokai nustebinti ir net įtikti sveiko gyvenimo būdo šalininkams. „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė dalijasi naudingu ir mažiau girdėtu patarimu – vietoj džiūvėsėlių panaudokite riešutus. Riešutai – tai nebrangus, ilgai stovintis namuose ingredientas, kuris gali daug ką pakeisti.

„Aiškiai matosi, kad daug pirkėjų vis atidžiau įsiklauso į patarimus sveikai ir subalansuotai mitybai. Ši tendencija atsispindi ir pažvelgus į pirkinių krepšelius: juose atsiranda daugiau daržovių, ypač šiuo metu, kai siūlome vis daugiau šviežio derliaus gėrybių. Be to, pirkėjai nepamiršta ir mitybos specialistų rekomenduojamų riešutų. Kadangi jie greitai nesugenda, matome, kad mėgstama per akcijas jų įsigyti didesnius kiekius ir taip papildyti sveikų užkandžių atsargas namuose“, – sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Karbonadas.

Pasak komunikacijos vadovės, pardavimų duomenys rodo, kad, pirkėjų mėgstamiausi yra pistacijų riešutai – jų parduodama daugiausia. Po jų rikiuojasi graikiniai riešutai bei žemės riešutai. Populiarūs ir įvairūs riešutų mišiniai, leidžiantys išbandyti skirtingas jų rūšis.

G. Kitovė primena, kad namuose riešutais mėgautis bus galima ilgiau, jeigu juos tinkamai laikysite. Tuomet jie skanūs, traškūs išliks daug mėnesių ir išlaikys naudingas savo savybes.

Riešutai su kevalais. Jų verta nelukštenti, tik atidžiai patikrinti, ar nėra pelėsio pėdsakų ar drėgmės. Tuomet supilti į indą, kuris užtikrina tinkamą ventiliaciją. Puikiai tinka medvilninis, lininis maišelis arba pintas krepšys. Ideali vieta riešutams su kevalais laikyti yra tamsi, vėsi ir būtinai sausa vieta.

Riešutai be kevalų. Jeigu juos įsigijote supakuotus maišelyje – palikite jame. Jeigu pirkote sveriamus ar pakuotę jau pradarėte – atidžiai patikrinus, ar nėra pelėsio pėdsakų, geriausia laikyti juos sandariai uždarytame stiklainyje vėsioje, tamsioje, sausoje vietoje. Jei planuojate juos suvartoti per palyginti trumpą laiką (iki kelių savaičių), tinkama vieta gali būti virtuvės spintelės ar stalčiai. Norint juos ilgiau išsaugoti, verta juos dėti į šaldytuvą arba šaldiklį, kur jiems sudarytos idealios sąlygos – vėsa ir tamsa.

Nepraleiskite šio žingsnio – riešutai bus net skanesni

Mėgstantiems riešutus verta prisiminti ne tik kaip tinkamai juos laikyti, bet kaip ir mėgautis. G. Urbonavičiūtė primena, kad nors riešutai yra išties naudingi sveikatai, labai svarbu jausti saiką ir prisižiūrėti porcijas. Paprastai per dieną rekomenduojama suvalgyti ne daugiau nei saują riešutų (apie 30 g), kadangi dėl savo riebumo jie yra kaloringi

„Taip pat dar ne visi įpranta, kaip ir šviežius vaisius, daržoves, taip ir riešutus reikėtų nuplauti. Taip ne tik pašalinsite galimus nešvarumus, bet ir pagerinsite jų skonines, maistines savybes. Riešutus plaukite paprasčiausiai dubenyje su vandeniu, juos gerai patrinant ir nuskalaujant. Tuomet nukoškite ir palikite nudžiūti“, – sako „Iki“ kulinarijos technologė.

Labai naudinga riešutus ne tik nuplauti, bet ir pamirkyti – bent 6 valandas, galima ir pernakt. Dėl šios paprastos procedūros juose esančios maistinės medžiagos, vitaminai ir mineralai geriau pasisavinami. Be to, tekstūra tampa malonesnė, o jeigu riešutai su odele, kuri kartais gali būti karti, tuomet pamirkius ją bus visai lengva nulupti.

Naujas receptas karbonadui – ruoškite jį orkaitėje su riešutais

Riešutai pravers ne tik pusryčių košei, kepiniams ar greitam užkandžiui, bet net ir pagrindinius karštuosius patiekalus gali pakylėti į naują lygį.

„Tikriausiai jau ne vienas yra išbandęs žuvį, padengtą riešutų plutele. Taip iškepta ji būna traški lyg gruzdinta, tačiau iš tiesų neprisigėrusi riebalų. Nuo graikinių iki makadamijos riešutų, pistacijų ir migdolų – naudoti galima mėgstamus riešutus, tikrai neprašausite. Čia ir daug erdvės eksperimentams – jeigu norite daugiau traškumo, galite riešutus maišyti su sezamo sėklomis. Norintiems saldesnio gaivumo, skanu juos derinti su medaus ir citrinų glajumi. Verta išnaudoti ir šviežias prieskonines žoleles, kurių pavasarį norisi vis daugiau – tiesiog įmaišykite jų į sutrupintus riešutus, kuriais padengsite žuvį“, – idėjomis dalijasi G. Urbonavičiūtė.

Mažiau populiari, bet ne ką mažiau skani mintis – riešutais gardinti ir kiaulieną. Klasikiniam karbonadui naudojami miltai, kiaušinis ir džiūvėsėliai. Tačiau toks patiekalas nėra laikoma sveikiausiu, nes džiūvėsėliai sugeria daug riebalų. Todėl verta šiek tiek pakeisti sudėtį – pridėjus smulkintų riešutų, šviežios kiaulienos karbonadai įgaus gurmaniškesnį skonį ir išskirtinį traškumą.

Riešutais padengtą karbonadą tuomet galima kepti ir keptuvėje, tačiau kulinarijos technologė kviečia išbandyti orkaitę. Taip iškepti juos bus galima visai be riebalų, o ir nereikės rymoti prie karštos keptuvės ruošiant vakarienę visai šeimai.

Porcijos: 4

Gaminimo laikas: 35 min. (10 min. ruošti ir 25 min. kepti)

Reikės: 4 kiaulienos karbonadų, 200 g graikinių riešutų, 30 g miltų, 2 šaukštų garstyčių, 2 šaukštų majonezo (jeigu nenorite – tiesiog naudokite daugiau garstyčių), 2 šviežio čiobrelio šakelių, druskos, šviežiai maltų pipirų.

Gaminame:

  1. Karbonadus nuplaukite, išmuškite mėsos plaktuku (nebūtina, tačiau išmušti jie iškeps greičiau), pabarstykite druska, pipirais ir atidėkite.
  2. Riešutus gerai sutrinkite – galite naudoti prieskonių trintuvą, elektrinį smulkintuvą arba sudėti į maišelį ir gerai susmulkinti kočėlu.
  3. Dubenyje sumaišykite graikinius riešutus ir miltus. Sudėkite čiobrelių lapelius, išmaišykite ir supilkite į didelę lėkštę.
  4. Nedideliame dubenėlyje sumaišykite majonezą (jei naudojate) ir garstyčias. Juo aptepkite karbonadus ir gerai prispauskite mėsą į graikinių riešutų ir miltų mišinį iš abiejų pusių. Žiūrėkite, kad visas karbonadas būtų pasidengęs mišiniu.
  5. Kepkite graikiniais riešutais apvoliotus karbonadus keptuvėje arba iki 200 °C įkaitintoje orkaitėje. Joje karbonadai iškeps maždaug per 25 minutes.

Gintarė Kitovė
„Iki“ komunikacijos vadovė

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here