Pasaulyje didžiausia dviračių gamintoja statys gamyklą Lietuvoje

0
111

Pasaulyje didžiausia dviračių gamintoja „Pon.Bike“, priklausanti Nyderlandų holdingui „Pon Holdings“, netrukus pradės 40 tūkst. kv. metrų ploto gamyklos statybas Lietuvoje, Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Bendrovė ką tik pasirašė sutartį su tvarios miestų plėtros ir statybų bendrove „YIT Lietuva“. Planuojama, kad dviračių gamyba Kėdainiuose bus pradėta 2024 m. vasarą. Šalių sutarimu sutarties vertė neskelbiama.

Tai bus aštunta ir pati moderniausia bendrovės gamykla, atitinkanti aukščiausius tvarumo ir švarios gamybos standartus. Kitos bendrovės gamyklos veikia Nyderlanduose, Vokietijoje, taip pat JAV ir Brazilijoje.

Planuojama, kad gamykla Kėdainių LEZ duris atvers ir pradės veikti 2024-ųjų viduryje. Trijų aukštų pastate veiks dviračių surinkimo ir dažymo cechai, sandėlis ir administracinės patalpos. Veikiant visu pajėgumu gamykloje bus pagaminama iki 450 tūkst. dviračių per metus. Planuojama, kad per artimiausius dvejus metus „Pon.Bike“ Lietuvoje sukurs apie 300 darbo vietų, didžioji dauguma darbuotojų dirbs naujoje gamykloje. Vėliau šį skaičių ketinama padvigubinti iki 600 darbuotojų.

Gamybinį pastatą bendrovei suprojektavo architektų bendrovė „2L Architects“. Jis bus statomas pagal „Breeam Excellent Sustainable Buildings“ sertifikavimo reikalavimus, kurie užtikrins pastato veiklos efektyvumą, draugiškumą aplinkai ir darbo vietos kokybę gamyklos darbuotojams. Vystytojas „YIT Lietuva“ pirmuosius darbus pradės jau šių metų gruodį.

Gamykla bus A++ energinės klasės, o elektros energija apsirūpins pati, kadangi ant jos stogo bus įrengta 10 tūkst. kv. metrų saulės baterijų. Joje netrūks ir kitų „žaliųjų“ sprendimų, pavyzdžiui, bus įrengtos elektrinių dviračių ir elektromobilių įkrovimo stotelės. 127 tūkst. kv. metrų ploto sklype bus įrengti ne tik pastatai, bet ir suprojektuotos 435 automobilių stovėjimo vietos.

Žengimo į Lietuvą klausimais „Pon.Bike“ konsultavo statybos projektų valdymo bendrovė „Incorpus“ bei teisininkai iš „Sorainen“ komandos.

Olandiško kapitalo bendrovė „Pon.Bike“ gamina tradicinius ir elektrinius dviračius, tarp kurių yra tokie gerai žinomi prekės ženklai kaip „Gazelle“, „Kalkhoff“, „Focus“, „Cervelo“, „Santa Cruz“ ir kiti. Didžioji jų dauguma parduodami Europoje, JAV ir Brazilijoje. Šiuo metu „Pon.Bike“ dirba daugiau kaip 4 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje.

Apie „Pon.Bike“:

„Pon.Bike“ buvo įkurta 2011 m. įsigijus „Royal Dutch Gazelle“, pirmaujančią aukščiausios klasės dviračių gamintoją Nyderlanduose. Nuo to laiko „Pon.Bike“ sukūrė pasaulinį aukščiausios kokybės dviračių prekės ženklų, tokių kaip „Kalkhoff“ ir „Focus“ iš Vokietijos, „Cervélo“ ir „Santa Cruz“ iš JAV bei olandiškų prekės ženklų „Urban Arrow“ ir „BBB Cycling“, asortimentą. Per pastarąjį dešimtmetį „Pon“ taip pat pristatė naujas nuomos, išperkamosios nuomos ir mažmeninės prekybos koncepcijas Europos dviračių rinkoje su tokiais prekių ženklais kaip „Swapfiets“ ir „Lease a Bike“. Neseniai „Pon.Bike“ įsigijo bendrovę „Dorel Sports“, kuriai priklauso lyderiaujantis tarptautinis prekės ženklas „Cannondale“. Kartu „Pon.Bike“ ir „Dorel Sports“ taps pirmaujančia pasaulyje dviračių bendrove, turinčia stipriausią kokybiškų prekių ženklų portfelį ir maždaug 2,5 mlrd. eurų bendrą apyvartą. „Pon.Bike“ veikia Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje ir Australijoje su lyderiaujančiais prekių ženklais.

Apie „YIT Lietuva“ įmonių grupę:

Tvarių miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Lietuvoje veikia nuo 1966 metų ir priklauso vienam didžiausių Šiaurės Europoje statybos paslaugų koncernui „YIT Corporation“, veikiančiam devyniose šalyse. „YIT Lietuva“ sėkmingai vykdo rangos, būsto, komercinio nekilnojamojo turto projektus ir atlieka infrastruktūros kūrimo bei kelių tiesimo darbus.

Bendrovė „YIT Lietuva“ šiuo metu Vilniuje atlieka „Vilniaus lenkų kultūros namų“ rekonstrukciją, Viršuliškėse stato verslo centrą SKY OFFICE bei administracinį pastatą Sporto gatvėje Vilniuje.

Akvilė Varanauskienė
UAB „YIT Lietuva“
Ryšių su visuomene vadovė

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here