22.5 C
Tauragė
2024 / 07 / 18

Prekybos tinklas „Iki“ – bendrovė, į kurią dirbti sugrįžta tūkstančiai: kodėl? 

Ar jau skaitėte?

Maždaug vienas iš penkių dabartinės „Iki“ komandos narių yra išbandę karjeros galimybes kitose įmonėse arba palikę darbą dėl asmeninių priežasčių, tačiau galiausiai vėl grįžę į prekybos tinklo darbuotojų gretas. Įvairios „Iki“ siūlomos papildomos naudos, plačios vidinės karjeros galimybės ir stipri komandinė dvasia skatina žmones grįžti į šią įmonę, kuri šįmet antrus metus iš eilės pelnė visame pasaulyje prestižiniu pripažintą „Top Employer 2024 Lietuva“ sertifikatą.

- Reklama -

Buvusiems darbuotojams durys visada atviros

„Stipri komanda – sėkmės garantas, todėl mes itin rūpinamės savo darbuotojais ir investuojame į jų ugdymą. Siekiame, kad kiekvienas komandos narys jaustųsi vertinamas ir motyvuotas. Suprantame, kad kartais norisi išbandyti naujus iššūkius, bet labai džiaugiamės, kai buvę darbuotojai, padirbėję kitose įmonėse, sugrįžta į „Iki“. Jie įsilieja į kolektyvą su nauja patirtimi ir dar labiau vertina mūsų suteikiamas naudas“, – sako „IKI Lietuva“ generalinė direktorė Nijolė Kvietkauskaitė pridurdama, kad kiekvienas toks darbuotojo sugrįžimas stiprina darbdavio įvaizdį.

Kaip teigia „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė Monika Milė, požiūris į grįžimą į ankstesnę darbovietę smarkiai pasikeitė. Šiandien tai nebevertinama kaip nesolidu, o žmonės drąsiai priima tokį sprendimą, kai jis yra geriausias karjeros žingsnis. Anot pašnekovės, sugrįžimą darbuotojams palengvina ir orios išleistuvės, leidžiančios žmonėms ir toliau jausti ryšį su ankstesniu kolektyvu. 

„Įmonės ir darbuotojų keliai kartais išsiskiria, tačiau „Iki“ durys visada atviros tiems, kurie nori sugrįžti. Suprantame, kad ne visada planai klostosi sklandžiai, ir esame pasiruošę vėl priimti talentingus buvusius kolegas į savo komandą. Nuoširdžiai vertiname jų indėlį ir patirtį, ir aiškiai tai parodome“, – komentuoja „Iki“ atstovė.

M. Milė pabrėžia, kad daugiausiai buvusių „Iki“ darbuotojų, grįžusių dirbti įmonėje, galima sutikti prekybos tinklo parduotuvėse ir gamybos padaliniuose. Abiejuose skyriuose jie sudaro ketvirtadalį visos komandos. Panaši situacija stebima ir logistikos centruose, kur sugrįžę profesionalai sudaro 22 proc. viso kolektyvo. Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad daugiau nei trečdalis (34 proc.) sugrįžusių darbuotojų – jauni specialistai, kurių amžius yra nuo 25 iki 34 metų. Anot jos, tai rodo, kad žmonės teigiamai vertina įmonės perspektyvas.

Sugrįžta įgiję patirties ir naujų kompetencijų

M. Milė pastebi, kad dėl plačių įsidarbinimo galimybių specialistai šiandien drąsiau tyrinėja karjeros kelius kitose įmonėse. Tačiau nepasiteisinus lūkesčiams, jie taip pat lengviau ir priima sprendimą sugrįžti į „Iki“. Anot pašnekovės, tai rodo, kad įmonė yra vertinama kaip patikimas darbdavys, suteikiantis palankias darbo sąlygas ir tobulėjimo galimybes. Nuo veiklos pradžios Lietuvoje prekybos tinklui iš viso yra pavykę susigrąžinti daugiau nei 7,5 tūkst. darbuotojų.

- Reklama -

„Iki“ išsiskiria vidine organizacijos kultūra, kurioje visi jaučiasi įtraukiami ir palaikomi vadovų. Išėję darbuotojai nereti pasigenda užmegztų stiprių tarpusavio ryšių ir santykių su kolegomis. Dažnai nutinka ir taip, kad darbuotojas grįžta vien dėl to, kad mūsų komandinė dvasia ir vidinė kultūra atitinka jų vertybes, o naujoje įmonėje buvo nebuvo“, – komentuoja „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė. 

„Iki“ aktyviai palaiko ryšius su buvusiais darbuotojais ir atsilaisvinus pozicijai dažnai kviečia juos sugrįžti. Pasak M. Milės, įmonei tai yra naudinga, kadangi įdarbinimo procesas yra greitesnis ir mažiau kainuojantis. Be to, specialistai sugrįžta įgiję naudingos patirties ir geriau išmanydami rinką. Dažnai ši patirtis praverčia siekiant sugrįžus užimti aukštesnes pareigas. 

„Naujas kompetencijas kitur įgijęs darbuotojas tampa dar geresniu savo srities specialistu, galinčiu padidinti veiklos efektyvumą. Dar vienas svarbus aspektas – pasikeitęs grįžusių specialistų požiūris į darbą. Kitose įmonėse įprastai neišvengiama įvairių iššūkių ir netikėtumų, o grįžęs į pažįstamą aplinką žmogus jaučiasi užtikrintai ir gali geriau susitelkti į savo užduotis“, – kalba „Iki“ atstovė. 

Vėl jungtis prie komandos skatina ir pokyčiai

M. Milė pastebi, kad sugrįžti į „Iki“ darbuotojus skatina įvairūs veiksniai, tarp kurių svarbią vietą užima įmonėje vykstantys pokyčiai. Itin reikšmingas gali būti aukščiausio lygio vadovų pasikeitimas, darantis didelę įtaką darbinei kultūrai, tačiau yra ir kitų ne mažiau svarbių faktorių.

„Stengiamės informuoti savo buvusius darbuotojus apie pokyčius įmonėje. Pasikeitusi juos dominančio „Iki“ padalinio vieta, vadovybė ar komandos sudėtis gali paskatinti buvusius darbuotojus vėl jungtis prie stiprios mūsų komandos. Įtakos tokiam sprendimui gali turėti netgi ženklūs išorinės komunikacijos ir įmonės įvaizdžio pokyčiai“, – sako „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė. Anot jos, buvę darbuotojai ne visada siekia ilgalaikio grįžimo, tačiau jų kompetencijos gali būti nepamainomos įgyvendinant trumpalaikius projektus.

„Iki“ tinklas buvo įvertintas prestižiškiausiu „Top Employer 2024 Lietuva“ sertifikatu. Geriausio darbdavio įvertinimą „Iki“ pelnė už visokeriopą rūpinimąsi darbuotojais – nuolatinį darbo sąlygų gerinimą, siūlomas naudas, karjeros augimo galimybes ir nenutrūkstamai kuriamą palankią darbo aplinką.

Tarptautinei „Rewe“ grupei priklausantis prekybos tinklas „Iki“ Lietuvoje veikia nuo 1992 metų. 242 parduotuves visoje Lietuvoje turintis „Iki“ mažmeninės prekybos tinklas – vienas didžiausių šalyje. Tarp didžiausių šalies darbdavių esanti bendrovė yra įdarbinusi apie 5,5 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidaręs penkias autonomines parduotuves su „Iki“ prekių ženklu. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ ir nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.

Gintarė Kitovė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Specialistai atkreipia dėmesį – kokias mikroklimato sąlygas būtina užtikrinti ugdymo įstaigose?

Siekiant užtikrinti gerą vaikų sveikatą ir savijautą, ugdymo įstaigose privaloma ne tik paisyti higienos normų, bet ir pasirūpinti tinkama temperatūra bei patalpų vėdinimu. Deja,...

ORAI: Savaitės pradžioje orai bus neramūs

Kovo 7-os naktį vietomis trumpas, nedidelis sniegas. Daug kur plikledis. Vėjas besikeičiančios krypties, 4–9 m/s. Žemiausia temperatūra 5–10, kai kur 11–13, vakariniame šalies pakraštyje...

Velykoms pasigaminkite gardų gervuogių pyragą – jam produktų įsigysite pigiau „Rimi“

Šviežias uogas mėgstame valgyti ir kaip desertą, ir kaip sveikatai palankų bei maistingą užkandį. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė teigia, kad kasdien suvalgę bent...

Nuo mini laboratorijų iki specialių krosnių – kaip „Iki“ užtikrina produktų šviežumą?

Parduotuvių lentynose ir vitrinose esantys švieži vaisiai, daržovės, mėsa bei žuvis į jas nepatenka paprastai – produktai turi įveikti sudėtingą patikros sistemą. Jų šviežumą...

Dirbtinis intelektas išspręs pandemijos keliamas problemas?

Stropiai besimokantis, bet nesuprantantis ironijos ir neskiriantis blogio nuo gėrio. Būtent tokie dirbtiniam intelektui priskiriami bruožai suteikia argumentų skeptikams, o algoritmų kūrėjus verčia sukti galvas, kaip jį patobulinti ir paversti kuo draugiškesniu žmogui. Panašu,...

ORAI: Sekmadienio dieną daug kur protarpiais palis

Sekmadienio dieną daug kur protarpiais palis. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 5–9 laipsniai šilumos. Pirmadienį daug kur protarpiais palis. Vėjas vakarinių krypčių, 8–13 m/s. Temperatūra naktį 2–7, dieną 4–9 laipsniai šilumos. Antradienį didesnėje...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS