Home Sportas & sveikata Respublikinėje Šiaulių ligoninėje COVID-19 diagnozė – po mirties

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje COVID-19 diagnozė – po mirties

0
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje COVID-19 diagnozė – po mirties
Ligoninės vadovas džiaugiasi, kad ir greitosios medicinos pagalbos ir ligoninės medikai, sunkios būklės pacientu rūpinosi pagal nustatytus algoritmus ir apsaugojo kitus pacientus bei kolegas nuo galimo užkrato. Nuotrauka Zitos Katkienės.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Laboratorinės diagnostikos skyriaus laboratorijoje penktadienio rytą gauti tyrimai nuliūdino – ligoninės pacientui po mirties diagnozuotas teigiamas coronaviruso tyrimo rezultatas. Ligoninės direktorius Remigijus Mažeika spaudos konferencijoje akcentavo, kad rizikos grupei priklausantis 61 metų pacientas tik prieš dieną buvo atvežtas į gydymo įstaigą ir gydytas, laikantis visų saugos priemonių.

Gydytas pagal algoritmus

Pacientas į ligoninę buvo atvežtas ketvirtadienį per pietus iš Gruzdžių. Gydytojams surinkti ligos anamnezę buvę labai sunku. Sūnus sakė, kad tėvas apie 30 metų nesilankė pas medikus, nes bijojo. Jis mažai vaikščiojo, beveik su niekuo nebendravo. Juo rūpinosi sūnus, lankė, atveždavo maisto. Ketvirtadienį sūnus paskambino tėvui, bet šis neatsiliepė. Sūnus nuvyko į namus, rado ne tik blogai besijaučiantį tėvą, bet ir sujauktus kambarius.

Į sūnaus klausimus tėvas atsakinėjo neadekvačiai, todėl iškvietė greitąją medicinos pagalbą ir atvežė į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

„Noriu pasidžiaugti, kad su šiuo ligoniu elgtasi pagal visus ligoninės algoritmus“, – teigė ligoninės vadovas.

 

Pacientui buvo 37,2 laipsnio temperatūros. Greitosios medicinos pagalbos ekipažas pacientą atvežė į Tuberkuliozės ir plaučių ligų kliniką, kuri šiandien skirta COVID-19 ligonių skubiai pagalbai teikti, diferencinei diagnostikai ir gydymui. Tai tarsi ligoninės filtras, apsaugantis gydymo įstaigą nuo galimo užkrato.

Pacientui buvo atlikti reikalingi tyrimai: rentgenograma, kuria diagnozuotas plaučių uždegimas. Atlikus kardiogramą nustatyti nežymių širdies veiklos sutrikimų. Kontaktuoti su pacientu buvo labai sudėtinga, tad nuspręsta atlikti galvos kompiuterinę tomografiją. Tam pacientas, aprengtas visomis apsaugos priemonėmis, iš šios klinikos nuvežtas į švarų Skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių, per medikų iki šiol vadinamą Ebolos palatą, įkurtą siaučiant šiam virusui, nuvežtas į kompiuterinę tomografiją. Jam atliktas kompiuterinės tomografijos tyrimas.

Diagnozė – po mirties

Grįžus po tyrimo pacientą ištiko staigi klinikinė mirtis. Iškviesta reanimatologų komanda, kuri taip pat dirbo su visomis apsaugos priemonėmis, tačiau reanimacinė pagalba buvo neefektyvi – pacientas mirė.

Nors pacientas gyveno vienas, bendravo tik su sūnumi, gyveno mažame miestelyje, medikai nusprendė ištirti jį ir dėl COVID-19 infekcijos. Tepinėlio tyrimas gautas šiandien, penktadienį, ir jis buvo teigiamas. Tad fiksuojama, kad paciento mirtis – COVID-19 infekcijos padarinys.

Gydymo įstaigos vadovas dėl paciento mirties pareiškė užuojautą šeimos nariams, artimiesiems. Sūnus, turėjęs kontaktą su tėvu, bus tiriamas dėl galimo užkrato.

Pasak Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus, medikai pasiruošę kontaktui su galimai infekuotais pacientais, tad visos medikų komandos, teikdamos pagalbą ligoniui, naudoja apsaugos priemones pagal atitinkamus lygius ir jokių problemų dėl to nekyla.

Profesionalus darbas įvertintas

Paklaustas, kokios būklės yra kiti ligoninėje gydomi pacientai, gydymo įstaigos vadovas informavo, jog šiuo metu gydomi 6 pacientai. Keturi gydomi Infekcinių ligų skyriuje, iš jų du bus išleidžiami saviizoliacijai.


Lietuvos miestų COVID-19 statistika gyvai


„Reanimacijoje turėjome tris pacientus, kurių vienas buvo labai sunkios būklės. Šiandien galiu pasidžiaugti aukščiausią profesionalumo lygį demonstruojančiais reanimatologais, kurių dėka kritinės, labai sudėtingos būklės pacientui nebetaikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, jis yra sąmoningas, bendraujantis. Kitas, pagerėjus būklei, bus keliamas į Infekcinių ligų skyrių.

Visi ligoninės stacionare gydomi pacientai – iš rajonų. Užsikrėtusi coronavirusu yra viena ligoninės medikė. Ji užsikrėtimo metu nedirbo ligoninėje, tad kontaktų neturėjo.

Pasiaukojamai ir profesionaliai dirbančių medikų pastangos įvertinamos. Pasak direktoriaus,

visiems gydymo įstaigos darbuotojams balandžio 10 dieną išmokėti atlyginimai už kovo mėnesį. Dirbantiems su COVID-19 pacientais išmokėti ir priedai, kurie yra įvairūs – nuo 100 proc. atlyginimo dydžio iki 30 proc. ir mažesni. Priklauso nuo to, kokios rizikos zonoje dirba medikai. Dirbantys Infekcinių ligų skyriuje, Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos COVID skyriuose visi darbuotojai gauna 100 proc. atlyginimo dydžio priedus.

Pradžiugino medikus ir rėmėjai. UAB „Šventjonis“ žuvies augintojai medikams padovanojo 500 kg gyvų karpių.

Zita KATKIENĖ
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here