Home Laisvalaikis Sukurta lietuviška internetinė vaizdo turinio platforma visų sričių meno kūrėjams ir gerbėjams Artis.tv

Sukurta lietuviška internetinė vaizdo turinio platforma visų sričių meno kūrėjams ir gerbėjams Artis.tv

0
Sukurta lietuviška internetinė vaizdo turinio platforma visų sričių meno kūrėjams ir gerbėjams Artis.tv

Lietuvoje sukurta ir pristatyta šalyje analogų neturinti internetinė vaizdo turinio platforma Artis.tv. Tai – priemonė, skirta visų sričių meno kūrėjams ir gerbėjams. Naujos platformos interneto svetainėje bus galima skelbti ir žiūrėti įvairių žanrų kino, teatro, muzikos, vaizduojamųjų menų, literatūros ir kitų meno sričių kūrinius, juos komentuoti, o taip pat diskutuoti apie meną bei kultūrą. Dalis turinio bus prieinama nemokamai.

Naujos technologinės galimybės – nauji poreikiai

„Technologijų amžius įgalino meno kūrybą vartoti per nuotolį. Sukurtos galimybės pagimdė šios kultūros poreikį, o pandeminė aplinka tokį poreikį išaugino, paskatino ir suformavo naujus įpročius. Pritrūko tik platformų, kuriose būtų galima pristatyti ir vartoti ne kurios nors srities, o įvairių sričių ir žanrų meno kūrybą. Šį poreikį iliustruoja ir Lietuvoje atlikti vartotojų nuomonės tyrimai“, – sako platformos Artis.tv projekto vadovas Egidijus Švarcas.

Jo teigimu, galbūt kai kas norėtų sakyti, kad internete kultūros iki šiol buvo ir yra per akis, tačiau iš tiesų didžioji jos dalis išbarstyta, atskirus vaizdo įrašus pernelyg sunku atrasti, dar kita dalis apskritai lieka užribyje, vartotojams nepasiekiama. Kita problema, su kuria daugelis susidūrėme – nepakankama internete randamo vaizdo turinio techninė vaizdo ir garso kokybė, kuri tampa kliūtimi prasmingai įsitraukti į meno ir kultūros procesą.

Naujoji platforma, vystoma kartu su meno kūrėjais ir gerbėjais, galėtų užpildyti įvairiose interneto erdvėse pastebimas vaizdinio kultūros turinio spragas bei pasiekti naują kultūros ir meno vaizdinio turinio lygmenį. Šio turinio kokybė, įvairovė ir kiekis bus siejamas tiek su meno kūrėjų galimybe už savo kūrybą gauti pajamų, tiek su platformos prenumeratorių lūkesčiais.

Bendradarbiaujant su Lietuvos kino centru platformoje sudaryta galimybė peržiūrėti geriausius, žinomų šalies režisierių 1959–1991 metais sukurtus bei restauruotus 28 lietuviškus filmus. Tarp jų – Arūno Žebriūno „Gražuolė“, „Velnio nuotaka“, Vytauto Žalakevičiaus „Adomas nori būti žmogumi“, Algimanto Puipos „Moteris ir keturi jos vyrai“ ir kiti.

Artis.tv – meno kūrėjų ir gerbėjų bendrystės ir bendradarbiavimo erdvė

Platformos kūrėjai – įvairių sričių profesionalų grupė, įvardijama kaip meno kūrėjų ir gerbėjų komanda. Ją subūręs E. Švarcas – ilgametę kino, muzikos, vaizduojamųjų menų renginių vadybos, o taip pat ir muzikos kūrybos patirtį turintis profesionalus kultūros vadybininkas.

Pagrindiniu partnerystės prioritetu Artis.tv starto laikotarpiu įvardijamas bendradarbiavimas su menininkais, kūrybinėmis organizacijomis, sąlyčio taškų su kūrėjais paieškos, internete buriama meno bendruomenė. Pasak jo, Artis.tv komanda yra pasirengusi profesionaliai ir teisiškai spręsti autorinių teisių klausimus. Pasirašyta ilgalaikio bendradarbiavimo sutartis su autorių teisių organizacija LATGA, lygia greta bendradarbiaujama su Intelektinės nuosavybės apsaugos centru (INAC).

Artis.tv platformoje yra sukurta tiesioginių transliacijų galimybė, kuria pasinaudoti jau dabar kviečiami kultūros renginių organizatoriai, koncertinės organizacijos, teatrai bei kitos kultūros įstaigos, o taip pat ir nepriklausomi menininkai.

„Suprantame, kad nauji dalykai dažnai gąsdina, sutinkami atsargiai ar net skeptiškai, bet taip pat manome, kad žengti šia kryptimi pirmuosius žingsnius yra būtina. Internetas atveria tokias dideles galimybes menui, jo kūrėjams ir gerbėjams, kad to neišnaudoti būtų trumparegiška ir neišmintinga. Todėl tikimės sulaukti draugiško dėmesio iš geranoriškų, atvirų, imlių naujovėms menininkų, kūrybinių organizacijų, meno gerbėjų, kurie linkę labiau bendradarbiauti, o ne konkuruoti. Būtų visiems naudinga, jei Artis.tv taptų meno kūrėjų ir gerbėjų bendravimo ir bendradarbiavimo erdve“, – teigia E. Švarcas.

Platformai kurti panaudota pagal Lietuvos kultūros tarybos programą „Kultūros ir kūrybinės industrijos: kultūros startuoliai“ gauta dalinė 12 tūkst. eurų parama, kitas finansavimo šaltinis buvo asmeninės Artis.tv komandos narių lėšos.

Neringa Baranauskienė

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here