Home Sportas & sveikata Ką daryti, kai artėjančios šventės nedžiugina?

Ką daryti, kai artėjančios šventės nedžiugina?

0
Ką daryti, kai artėjančios šventės nedžiugina?

Šventinis laikotarpis neretai būna kupinas streso, skubėjimo, įtampos ir visa užgožiančio šurmulio. „Eurovaistinė“ kviečia šiais metais prieš Kalėdas labiau įsiklausyti į savo emocinę savijautą, skirti daugiau laiko pokalbiams ir brangiems žmonėms.

Pasirūpinti dovanomis, suplanuoti šventinį meniu, papuošti namus – rodos, malonios užduotys, tačiau prieš šventes dažnai užgožiančios džiaugsmą ir ramų laukimą. „Eurovaistinės“ vaistininkė Karolina Kudzinskienė primena, kad geresnei savijautai svarbu prisiminti, kas iš tiesų kuria šventinę nuotaiką.

„Švenčių esmė yra artumas, bendravimas, šeimos susibūrimai ir ilgi pašnekesiai, pavyzdžiui, prie kakavos puodelio. Ir visai nesvarbu, ar gyvai, ar vaizdo skambučiu. Šventės – tai jausmas širdy, o ne gausa brangių dovanų“, – akcentuoja vaistininkė ir kviečia prieš šias Kalėdas skirti kuo daugiau dėmesio detalėms, prisiminimams ir bendravimui.

Vaistininkė pastebi, kad emocine sveikata susirūpina vis daugiau žmonių, tačiau vis dar neatsikratome ir uždarumo, užsisklendimo savyje, baimės prašyti pagalbos. „Nuolat primename neignoruoti simptomų kurie išduoda emocinį pervargimą – nepagrįstas ir perdėtas nerimas, nemiga, nuolat kankinančios mintys, nervingumas, apatiškumas, pasyvumas ir atsiribojimas nuo aplinkinių“, – vardija K. Kudzinskienė.

Įveikti šias problemas pirmiausiai galime pradėti nuo pripažinimo ir pokalbio su žmogumi, kuriuo pasitikime – tai gali būti ir artimasis, ir specialistas. Bendravimas padeda lengviau pastebėti šiuos simptomus ne tik kituose, bet ir savyje.

Kovojant su emocinėmis problemomis, ne mažiau svarbu ir suprasti, kas jas sukelia bei imtis pokyčių. „Galbūt laikas sulėtinti gyvenimo tempą ar atsitraukti nuo supančių rūpesčių, jeigu tik tai įmanoma, atrasti veiklą, kuri teiktų malonumą. Vis dėlto, jeigu visa tai nepadeda, nejaučiate noro sau padėti, nekyla rankos, visa tai gali vesti į depresiją, todėl labai svarbu nedelsiant kreiptis pagalbos į specialistus ar padrąsinti kitus, jeigu matote, kad jiems ši pagalba reikalinga“, – padrąsina vaistininkė.

Šventiniai stebuklai

Pasak „Eurovaistinės“ vaistininkės, būtent šventinis laikotarpis gali būti tas metas, kai sulėtiname tempą, įsiklausome į save ir aplinkinius, įsivertiname, kas mums svarbu ir kam norime skirti savo energiją. K. Kudzinskienė pastebi, kad ignoruodami savo jausmus, užsisukame kasdienėje veikloje, o tada ima atrodyti, kad artimieji mūsų nevertina taip, kaip mes tikimės, kyla konfliktai, todėl šias mintis svarbu laiku pastebėti.

„Kviečiu rūpintis savimi, skirti laiko sau ir savo mylimoms veikloms, bendrauti su draugais ir artimaisiais. Šventinis laikotarpis puikiai tinka pasakyti ir parodyti artimiesiems, kaip mes juos mylime. O svarbiausia, iš tikrųjų pasakyti: „Myliu“, parodyti brangiems žmonėms, kad jie mums svarbūs ir nuoširdžiai rūpi. Visa tai atrodo savaime suprantama, tačiau nesuklyskite, taip nėra. Kiekvienam tai svarbu išgirsti, nors kartais gali būti sunku ir nejauku pasakyti“, – sako vaistininkė.

Nors dažnai užsisukę darbuose nerandame pakankamai laiko artimiesiems, draugams vaistininkė sako, kad galiausiai tai atsiliepia bendrai mūsų savijautai. „Pokalbiai su bendraminčiais ir santykių tvirtumas, palaikymas suteikia mums užtikrintumo ir pasitikėjimo. Žinodami, kad esame ne vieni, kad rūpime kitiems, kad turime, kas padės, apkabins, kai sunku ir liūdna, džiaugsis ir juoksis drauge, galime tvirtai žengti. Tad linkiu visiems parodyti ir pasakyti artimiesiems kaip juos mylime, skirti laiko savo šeimai ir patiems artimiausiems, o kartais galbūt ir atkurti pamintą ryšį“, – dalijasi K. Kudzinskienė.

Laura Čiginskaitė
Komunikacijos turinio vadovė
Eurovaistinė, UAB

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here