10.6 C
Tauragė
2024 / 03 / 29

Pamirškite varginantį teksto perrašymą ranka: yra būdas lengvai nukopijuoti tekstą tiesiai iš nuotraukos

Ar jau skaitėte?

Laikai, kai fotografuodavote tekstą, kurį vėliau perrašinėdavote ranka jau praėjo. Naudodamiesi bene kiekvienu naujesnės kartos išmaniuoju telefonu dabar galite lengvai nukopijuoti tekstą tiesiai iš nuotraukos. Ši galimybė praverčia darbe, mokantis, keliaujant, ar tiesiog susirašinėjant su draugais.

- Reklama -

„Tiesiai iš nuotraukos išmaniajame nukopijuotą tekstą galite lengvai įklijuoti į „Google“ paiešką, persiųsti kolegai ar draugui bei išversti į reikiamą kalbą. Tai ypač pravers kelionių metu, pavyzdžiui, prireikus išversti restorano meniu tekstą į lietuvių kalbą. Šia funkcija pasinaudoti itin paprasta ir lengva“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„Google Nuotraukos“ talpyklos funkcionalumas

„Google Nuotraukos“ (angl. „Google Photos“) – viena patogiausių ir funkcionaliausių nuotraukų saugojimo ir tvarkymo programėlių, prieinama tiek „Android“, tiek „iOS“ vartotojams.

„Atidarykite programėlę savo telefone ir joje pasirinkite nuotrauką, kurioje yra teksto. Tai gali būti ir ekrano nuotrauka (angl. Screenshot), ir realaus objekto, kuriame matomas tekstas, nuotrauka“, – sako M. Vrubliauskas.

Jei tekstas matomas aiškiai ir ryškiai, „Google Nuotraukos“ gali jį iškart aptikti ir pateikti pasiūlymą „Kopijuoti tekstą iš nuotraukos“ (angl. „Copy text from image“). Jei matote šį užrašą savo ekrane – paspauskite ant jo.

Jei tekstas pasirinktoje nuotraukoje nėra toks ryškus ir lengvai perskaitomas, programėlės apatinėje įrankių juostoje pasirinkite „Objektyvo“ (angl. „Lens“) piktogramą. Ši funkcija operatyviai nuskaitys vaizdą ir paryškins aptiktą tekstą, kurį galėsite pasirinkti, pažymėti ir nukopijuoti.

- Reklama -

„Pasirinktas tekstas jau nukopijuotas į jūsų iškarpinę. Dabar jį galite įklijuoti bet kur, kaip ir įprastą tekstą. Beje, šiai funkcijai atlikti galite išbandyti ir „Google Lens“ programėlę, pritaikytą „Android“ išmaniesiems“, – sako „Bitės Profas“.

Alternatyva „iPhone“ ir „Samsung“ savininkams

Jei naudojatės „iPhone“ telefonu, palaikančiu „iOS 16“ operacinę sistemą, tačiau nesinaudojate „Google Nuotraukos“ talpykla, savo telefono galerijos programėlėje rasite „Gyvo teksto“ (angl. „Live Text“) funkciją, kuri leis lengvai nukopijuoti tekstą.

„Savo „iPhone“ išmaniajame atidarykite norimą nuotrauką ir paprasčiausiai palaikykite pirštą ant teksto, kurį norite nukopijuoti. Nukopijuotas tekstas atsiras jūsų iškarpinėje ir jį galėsite lengvai įklijuoti ten, kur reikalinga. „iOS 16“ operacinė sistema šią funkciją pakėlė į kitą lygį ‒ suteikė galimybę tekstą nukopijuoti ne tik iš nuotraukų, bet ir iš vaizdo įrašų. Tam, kad tai padarytumėte, turėsite atlikti beveik tokius pačius žingsnius“, ‒ pasakoja M. Vrubliauskas.

Savo telefono galerijoje pasirinkite vaizdo įrašą ir jį paleiskite. Tada, pamatę norimą tekstą, įrašą sustabdykite ir ant jo palaikykite pirštą. Tokiu būdu tekstas pasižymės ir jį galėsite nukopijuoti.

„Ši funkcija yra išmani ir gali prisitaikyti prie pažymėto teksto. Pavyzdžiui, jeigu atidarę nuotrauką palaikysite pirštą ant laiko, telefonas jums jį pasiūlys pridėti į kalendorių ir sukurti įvykį“, ‒ sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Bitės Profas“ rekomenduoja šią funkciją išbandyti su įvairiais duomenimis. Pavyzdžiui, jeigu pažymėsite tekstą, kuriame yra skaičiai su valiutos simboliu, „iPhone“ telefonas, šalia kopijavimo funkcijos, šią valiutą pasiūlys konvertuoti į kitą.

„Naujesnės kartos „Samsung“ išmaniųjų naudotojai funkciją, kuri leis lengvai nukopijuoti tekstą iš nuotraukos telefone, taip pat ras tiesiog išmaniojo galerijoje. Tereikia pasirinkti norimą nuotrauką su tekstu, pirštu spustelėti ir palaikyti ant teksto ir jį nukopijuoti į iškarpinę“, ‒ pataria M. Vrubliauskas.

Jaunius Špakauskas
„Bitė Lietuva“ Korporatyvinės komunikacijos vadovas

TOP naujienos

Planuojate vizitą į polikliniką? Štai ką turite žinoti

Tik išties neatidėliotina medicinos pagalba, rūpestingai atskirtos pacientų grupės ir pastangos įkurti mobiliąsias komandas koronaviruso tyrimams atlikti – tai sostinės asmens sveikatos priežiūros įstaigų...

Aplinkosaugininkai: šildykite namus pagal aplinkosauginius reikalavimus

Šąlant orams, aplinkosaugininkai primena, kad individualius namus galima šildyti tik aplinkos neteršiančiu ir pavojaus žmogaus sveikatai nekeliančiu kuru. Aplinkosaugininkai pastebi, kad per šildymo sezoną užterštumas...

Horoskopas sausio 13 dienai

AVINASŠiandien jūsų laukia kupina įvykių diena. Daug bendrausite, ginčysitės, bandysite apginti savo pasaulėžiūrą. Gausite, ko jums reikia, bet nebūtinai tai, ko norite. JAUTISJūs nusiteikęs ryžtingai...

Ekspertės patarimai, kaip teisingai laikyti rudens gėrybių derlių namuose

Ruduo – sodo ir daržo gėrybių metas, tačiau norint, kad jos kuo ilgiau išliktų šviežios, kokybiškos ir išlaikytų gerąsias savo savybes, būtinos tinkamos daržovių...

Agresyvus augintinis – ir šeimininko atsakomybė, ir jo problemų šaltinis

Į klausimą, kodėl šuo puola žmones, žinomas kinologas Vytautas Gustaitis atsakė: „Netaisyklingas auklėjimas ar net visiškas jo nebuvimas. Vien įsigyti gyvūną neužtenka. Šuo yra protingas padaras ir jį reikia lavinti. Jei šeimininkas to neatlieka,...

Keliams naudojama druska: kam kenkia labiausiai ir kaip apsisaugoti nuo korozijos

Snygis į Lietuvą atklydo gerokai anksčiau nei kalendorinė žiema. Ir nors kelininkai gatves prevenciškai pradėjo barstyti dar iki pradedant snigti, žiema užsimojo iš peties. Jau ne vienerius metus kovai su sniegu kelininkai pasitelkia kelių...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS