11.8 C
Tauragė
2024 / 04 / 27

Pasitikrinkite – ar žinote, kaip atrodo ir kokio skonio yra 10 šių egzotinių vaisių?

Ar jau skaitėte?

Vasarą iki soties atsivalgius lietuviškų miško ir daržo gėrybių, žiemą pats metas nerti į egzotinių vaisių platybes. Pasak Vaidos Budrienės, prekyb7os tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, tropinės gėrybės lietuvių seniai nebestebina, jie drąsiai ragauja net ir mažiau pažįstamus vaisius. Kuriuos rinktis, kuo skiriasi jų išvaizda ir kaip juos valgyti – rasite patogiame gide.

- Reklama -

„Kasmet juntamas vis didesnis pirkėjų lūkestis naujovėms. Bananai, mandarinai, obuoliai nebus nukarūnuoti, tačiau egzotinių vaisių pardavimai kiekvienais metais stabiliai auga. Ypač tai pastebima gruodį – mažiau matyti ir ragauti vaisiai tampa nebrangia išeitimi norint pasilepinti, nustebinti artimuosius, o kartu į savo racioną įtraukti daugiau vaisių“, – sako V. Budrienė.

Egzotiniai vaisiai.

Egzotiškų vaisių tyrinėjimas gali būti nuostabus nuotykis skonio receptoriams. Įdomu jų ragauti vienų, jie taip pat puikiai derės sveikuoliškuose kokteiliuose, prie rytinės košės ar jogurto, siūlo „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus darbuotoja Jolanta Sabaitienė. Dažno unikalus skonis itin pasitarnauja ruošiant įdomesnius patiekalus – pradedant marinatais mėsai, žuviai ir baigiant desertais. Be to, egzotiškuose vaisiuose pilna naudingų medžiagų – vitaminų ir antioksidantų, kurių taip reikia orams atvėsus.

Ličiai. Nedideli apvalučiai vaisiai dėmesį patraukia savo rausvos spalvos žievele. Po švelniais dygliukais slypi permatomas baltas minkštimas – sultingas ir saldžiarūgštis, primenantis vynuogę, bet turintis unikalų gėlių aromatą. Kauliukas nėra valgomas. Ličiai yra atogrąžų vaisiai, kilę iš Pietryčių Azijos ir dažnai vartojami švieži arba dedami į salotas, desertus, kokteilius.

Rambutanai. Iš išvaizdos panašūs į ličius, tačiau jų žievelė – jaukiai spygliuota tarsi ežiukas, palygina J. Sabaitienė. Nulupus ją, atsiveria sultingi, permatomi vaisiai, pasižymintys saldžiu ir švelniai rūgščiu skoniu. Jais mėgautis verta tiesiog vienais arba dėti į vaisių salotas, tropinių skonių desertus.  

Salakpalmės. Jos kai kuriuose kraštuose dar vadinami gyvatės vaisiais, nes turi žvynuotą odelę. Kremiškai gelsvas minkštimas Azijoje mėgstamas dėl švelniai saldaus skonio ir malonaus aromato. Pasak vaisių žinovės, Salakpalmės dažnai naudojamos salotoms arba kaip garnyras prie įvairių patiekalų, kuris suteikia išskirtinumo ir gaivumo.

- Reklama -

Pasifloros. Tikriausiai ne vienas jų jau yra ragavęs įvairiuose saldžiai gaiviuose desertuose ar kokteiliuose. Šis unikalus vaisius turi tvirtą išorinę žievelę, o ją nulupus rasite sėklytes, apgaubtas želė tekstūros. Kvapnios, išskirtiniu skoniu pasižyminčios sėklos puikiai derės ne tik gėrimuose, desertuose, bet ir padažuose. Norintiems dar daugiau pojūčių, J. Sabaitienė siūlo išbandyti kvapiųjų pasiflorų rūšį – aromatas bus nepakartojamas.

Geltonieji kertuočiai. Drakono vaisiais dar vadinama gėrybė iškart susilaukia dėmesio dėl savo ryškiai geltonos ir gruoblėtos odelės. Perpjovus atsivers baltas arba gelsvas minkštimas, išmargintas smulkiomis juodomis sėklomis – ne be reikalo šis vaisius taip mėgstamas maisto fotografų. Gurmanai taip pat liks sužavėti: geltonųjų kertuočių skonis švelniai saldus ir primena melioną ar kriaušę. 

Mangostanai. Ar žinojote, kad būtent jie vadinami „vaisių karaliene“? Regis, išvaizda jos neprimena – mangostanai turi storą violetinės spalvos žievelę. Ji saugo švelnų, sultingą minkštimą viduje, kuris patraukia ir subtilia savo išvaizda: rasite aštuonias sėklas, apgaubtas baltu minkštimu. Skonis – tai harmoningas saldžių ir rūgščių natų derinys, kuris, sakoma, buvo pavergęs karalienę Viktoriją. Esą ji suteikdavo kunigaikščio titulą kiekvienam, kuris jai parūpindavo sunokusių mangostanų.

Tamarindai. Kas galėtų pagalvoti, kad į rudą ankštį panašūs vaisiai slepia tokį gėrį viduje. Tamsus, šokolado spalvos minkštimas – išskirtinė saldžių ir rūgščių skonių harmonija, kurią galima palyginti su citrinų, abrikosų ir datulių deriniu. Todėl, pasak J. Jolanta Sabaitienės, tamarindai yra populiarus čatnių, padažų, marinatų ir gėrimų ingredientas. 

Dumplūnės. Ypač estetiškas geltonas vaisius, įvilktas į „popierinį“ apvalkalą, jau ne vieno yra pamėgtas kaip originali tortų, pyragų dekoracija. Dumplūnėmis verta ne tik puošti kepinius, bet ragauti ir pačių: skonis saldus ir šiek tiek rūgštokas, o tekstūra panaši į vyšninio pomidoro. Skanaukit į sveikatą – bus skanus ir sveikas užkandis.

Papajos. Tai atogrąžų vaisius, dažnam iškart primenantis atostogas egzotiškuose kraštuose. Nereikia toli vykti – ir namuose galima mėgautis ryškaus oranžinio atspalvio minkštimu, kuris pasižymi saldumu, juntamas švelnus muskuso prieskonis. Daug vitaminų turinti papaja paprastai valgoma šviežia, dedama į vaisių salotas arba maišoma į kokteilius.

Geriamas kokosas. Kokoso drožlės – dažnas desertų, kepinių palydovas, kurį pamėgę ir lietuviai. Tačiau verta išbandyti ir kai ką naujo – jaunų kokosų vandenį. Tai – labai gaivus gėrimas, puikiai numalšinantis troškulį, turintis elektrolitų ir mineralų, kurie papildo žmogaus organizmą naudingomis medžiagomis. 

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

 

TOP naujienos

Lietuviškomis citrinomis vadinamų svarainių derlius: nebrangūs būdai juos pasiruošti žiemai (receptas)

Vieni rūgščiausių lietuviškų vaisių jau geltonuoja soduose, todėl verta pradėti juos išradingai ruošti žiemai. Pasak prekybos tinklo „Rimi“ kulinarijos technologės Linos Barčaitės, svarainių panaudojimo...

Šiandien vietomis trumpai palis. Aukščiausia temperatūra 22–26 laipsniai šilumos

Šiandien vietomis trumpai palis. Aukščiausia temperatūra 22–26 laipsniai šilumos. Liepos 22 d. vakariniuose rajonuose kai kur galimas trumpas lietus. Temperatūra naktį 9–14, Kuršių nerijoje apie...

Šviežios uogos žiemą: karaliauja šilauogės, braškės ir avietės. Plius 2 receptai

Vartotojų įpročiai, atsižvelgiant į pasaulines maisto tendencijas, kasmet keičiasi ir Lietuvoje. Gyventojai renkasi vis daugiau šviežių, sveikatai palankių produktų, o viena kategorija – šviežios...

Aktualu savarankiškai dirbantiems: kaip gauti „Sodros“ išmokas greičiau?

Savarankiškai dirbantys gyventojai gali greičiau sulaukti ligos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros išmokų, jei mokės valstybinio socialinio draudimo įmokas (VSD) kiekvieną mėnesį. Svarbu pasirūpinti, kad...

Kuo fizikos Nobelio premija šiemet įvertinti atradimai susiję su teleportacija ir A. Einsteinu?

Šiandien perpiet paskelbta antroji Nobelio premija. Šių metų fizikos premija paskirta profesoriams Alainui Aspect, Johnui F. Clauseriui ir Antonui Zeilingeriui „už eksperimentus su susietais fotonais, nustatant Bello nelygybės pažeidimą ir dedant pamatus kvantinės informacijos...

Į vasarišką lauko virtuvę – rytietiška egzotika: kaip ant laužo paruošti tobulą uzbekišką plovą

12357 kilogramų ryžių arba po vieną jų kiekvienam Druskininkų gyventojui. Tokį kiekį šių kruopų lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iki vasaros pradžios šiemet parduodavo kasdien. Tačiau ryžių populiarumas neturėtų stebinti, kadangi tai yra produktas, ypač...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS