Važiavimas dviračiu – ne tik tausoja gamtą, bet ir yra sveiką gyvenseną skatinanti priemonė. Važinėjant dviračiu stiprėja kūnas ir gerėja emocinė sveikata, nuotaika. Be to, šiuo sportu užsiimti galima nepriklausomai nuo amžiaus: tiek vaikams, tiek senjorams. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad lietuviai domisi sveika gyvensena, perka šviežesnį maistą, dalyvauja sporto renginiuose.
„Subalansuota mityba ir judėjimas – du svarbiausi dalykai norint išlikti sveikiems ir kupiniems energijos. Pastebime, kad vis Lietuvoje populiarėjančios sveikos gyvensenos tendencijos atsispindi ir pirkėjų krepšeliuose. Pirkėjai vis dažniau renkasi šviežio derliaus daržoves ir vaisius, o ypač vasarą – prasidėjus sodo ir daržo gėrybių sezonui“, – sako V. Budrienė.
Skatinant žmones daugiau pajudėti – „Iki“ prisideda ir prie įvairiausių sporto renginių: ėjimo varžybų, velomaratonų. O vienas jų – „IKI velomaratonas“ visų dviračių entuziastų Vilniuje laukia jau vasaros pabaigoje, rugpjūčio 21-ąją.
Visgi, norint dalyvauti tokiuose sporto renginiuose – svarbu pasiruošimas. Tam, kad važiuojant dviračiu jaustumėtės patogiai reikėtų pasirinkti patogią aprangą, be to, nepamiršti apsaugų. Prieš dalyvaujant įvairiausiuose dviračių žygiuose ar šventėse taip pat svarbu tinkamai pavalgyti. Rinktis tokį maistą, kuris suteikia energijos, tačiau neaprauna organizmo.
„Iki“ dalijasi ir dar keliais patarimais, kurie padės pasiruošti dviračių sezonui bei įvairiems su šia sporto šaka susijusiems renginiams.
Naudingi patarimai dviračių entuziastams
Pasirūpinkite tinkama apranga. Prieš ruošiantis ilgą laiką važiuoti dviračiu – svarbu pasirūpinti tinkama apranga. Geriausia yra vilkėti specialius dviratininkams skirtus šortus, pirštines. Jeigu oras lepina šiluma – užsidėkite drėgmę sugeriančius marškinėlius trumpomis rankovėmis. Geriausia juos rinktis su kišenėmis, į kurias patogu įsidėti šiek tiek pinigų ar užkandžių. Jeigu diena saulėta – nepamirškite akinių nuo saulės. Sėsdami ant dviračio būtinai dėvėkite apsaugas: šalmą bei alkūnių ir kelių apsaugas.
Nelenktyniaukite. Dalyvaujant dviračių šventėse ar išsiruošę į dviračių žygį pirmiausia nepasimirškite pasirūpinti tiek savo, tiek aplinkinių saugumu. Važiuojant dviračiu nelenktyniaukite, nesudarykite avarinių situacijų. Lenktynes palikite profesionalams. Be to, važiuodami kartais apsidairykite ir pasižiūrėkite, kaip sekasi kitiems šventėms dalyviams ar artimiesiems. Galbūt kažkam prireikė pagalbos.
Prieš svarbią treniruotę užkąskite. Likus pusvalandžiui iki dviračių žygio pravartu užkąsti natūralaus cukraus turinčių angliavandenių: suvalgyti kelis šviežius ar džiovintus vaisius, mėgstamo juodojo šokolado be pridėtinio cukraus gabalėlį, riešutų ar sveikuolišką batonėlį – būtent nedidelis kiekis šių produktų neapsunkins skrandžio ir suteiks papildomos energijos.
Nepamirškite vandens. Jeigu išsiruošėte į dviračių šventę ar žygį – pasirūpinkite ne tik patogia apranga, bet ir vandeniu. Važiuojant dviračiu ilgus atstumus labai svarbu gerti vandenį, tam, kad neištiktų dehidratacija ar nepasidarytų silpna, todėl dviračiu važiuojant ilgesnį laiką kas valandą rekomenduojama išgerti po buteliuką vandens.
Klausykitės savo kūno. Net jeigu užsibrėžėte dviračiu nuvažiuoti tam tikrą atstumą ar dalyvaujate velomaratone – nepersistenkite. Sveikata yra kur kas svarbiau nei laimėjimai ar nuvažiuoti atstumai. Jeigu jaučiate, kad dviratį minate per sukastus dantis – įsiklausykite į savo organizmą ir sustokite pailsėti. Juk dalyvaujant įvairiausiose dviračių renginiuose svarbiausia yra mėgautis važiavimo procesu.
Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė